Şehirler

Antalya Diş Beyazlatma Fiyatları

Antalya’da diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgi alın. Diş beyazlatma nedir, çeşitleri nelerdir, dişlere zarar verir mi, kaç seans sürer ve Antalya’da tedavi seçenekleri.Antalya’da diş beyazlatma tedavisi yaptırmayı düşünenler için bu yazıda diş beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Diş beyazlatma tedavisi, estetik diş hekimliği uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Dişlerin zamanla renk değiştirmesi, lekelenmesi ya da sararması gibi durumlarda diş beyazlatma işlemi ile daha parlak ve beyaz bir gülüş elde edilebilir. Bu yazıda, diş beyazlatma nedir, hangi çeşitleri bulunur, dişlere herhangi bir zararı var mıdır, kaç seans sürer gibi detaylı konuları ele alacağız. Ayrıca Antalya’da diş beyazlatma tedavisi yaptırmak isteyenler için fiyatlar hakkında da bilgi vereceğiz. Eğer siz de dişlerinizi beyazlatmayı düşünüyorsanız, bu yazı tam da size göre!

Antalya Diş Beyazlatma Fiyatları 2024

Tedavi İsmiKDV HariçKDV Dahil %10
Diş Ağartma (Beyazlatma Vital Tek Diş En Çok 4 Adet) (Malzeme Ücreti Hariç)927,27 TL1.020,00 TL
Diş Ağartma (Beyazlatma – Devital Tek Diş ) (Seans Başına – Dolgu Hariç)1.136,36 TL1.250,00 TL
Diş Ağartma (Beyazlatma – Tek Çene) (Malzeme Ücreti Hariç)5.395,45 TL5.935,00 TL

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, dişlerin rengini açmak ve lekeleri azaltmak için yapılan kozmetik bir işlemdir. Diş beyazlatma işlemi birçok farklı teknikle uygulanabilir. En yaygın yöntemler arasında evde kullanılan diş beyazlatma kitleri, diş hekimi kliniklerinde yapılan profesyonel beyazlatma işlemleri ve diş hekimi tarafından uygulanan lazer beyazlatma yöntemleri bulunmaktadır.

Diş beyazlatma işlemi sırasında dişlerin yüzeyinde oluşan lekelerin, diş minesine nüfuz etmiş olan lekelere oranla daha hızlı temizlenmesi amaçlanmaktadır. Diş beyazlatma işlemi, kişinin diş rengini açmak isteğine bağlı olarak birkaç seans sürebilir. Ancak sonuç olarak dişlerin birkaç ton açıldığı ve daha beyaz bir görünüm kazandığı gözlemlenir.

Diş beyazlatma işlemi, çoğu zaman diş lekelerinin giderilmesi, diş renginin açılması ve estetik bir görünüm elde etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Ancak herkesin diş beyazlatma işlemi uygulanamaz. Diş minesinde kalıcı hasar oluşmuş, diş eti hastalıkları bulunan ve hamile bayanlar diş beyazlatma işlemi yaptıramazlar.

Diş beyazlatma işlemi öncesi dişlerin genel bir muayenesi yapılarak diş hekimi tarafından uygun görülmesi durumunda işlem uygulanabilir. Diş beyazlatma işlemi sonrası kalıcı sonuçlar elde edebilmek için diş bakımına ve düzenli diş temizliğine özen göstermek gerekmektedir.

Diş beyazlatma çeşitleri nelerdir?

Diş Beyazlatma Çeşitleri Nelerdir?

Diş Beyazlatma Çeşitleri Nelerdir?

Diş beyazlatma, günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir. Gülümsediğinizde daha güvenli hissetmenizi sağlayan beyaz ve parlak dişlere sahip olmak herkesin isteğidir. Peki, diş beyazlatma çeşitleri nelerdir?

1. Evde Diş Beyazlatma: Evde diş beyazlatma kitleri, eczanelerden veya diş hekiminizden temin edilebilir. Bu kitler genellikle dişlere sürülen jeller veya beyazlatıcı şeritlerden oluşur. Evde diş beyazlatma, düşük maliyeti ve kullanım kolaylığı nedeniyle tercih edilebilir.

2. Ofis Diş Beyazlatma: Ofis diş beyazlatma işlemi, diş hekiminizin kliniğinde uygulanan bir beyazlatma yöntemidir. Diş hekimi, özel bir jel ve lazer veya ışık kullanarak dişlerinizi beyazlatır. Bu yöntem hızlı sonuç verir ve uzman kontrolünde gerçekleştiği için güvenlidir.

3. Diş Dolgusu ve Kaplama: Bazı durumlarda, diş beyazlatma işlemi diş dolgusu veya kaplama ile birleştirilir. Bu yöntem, dişlerinizin rengini iyileştirmenin yanı sıra şekil ve boyutunu da düzeltebilir.

4. Düzenli Temizlik ve Diyet: Dişlerinizi beyazlatmanın doğal yollarından biri de düzenli diş fırçalama, diş ipi kullanma ve sağlıklı bir diyet uygulamaktır. Kahve, çay ve sigara gibi leke oluşturabilecek yiyecek ve içeceklerden uzak durmak da dişlerin rengini korumanıza yardımcı olabilir.

Diş Beyazlatma Dişlere Zarar Verir mi?

Diş Beyazlatma Dişlere Zarar Verir mi?

Diş beyazlatma işlemi, diş minesine zarar verir mi? Bu konuda endişeleriniz varsa, doğru yerdesiniz. Diş beyazlatma işlemi genellikle diş minesine zarar vermez. Ancak, yanlış uygulamalar ve aşırı kullanım dişlerinizi olumsuz etkileyebilir.

Diş beyazlatma işlemi, profesyonel diş hekimi gözetiminde yapılmalıdır. Diş beyazlatma malzemeleri, diş minesine zarar vermemek için özel olarak üretilmiştir. Ancak, bilinçsiz kullanımı veya aşırı dozda uygulanması dişlerinizde hassasiyete ve diş eti problemlerine neden olabilir.

Eğer diş beyazlatma işlemi sonrasında ağrı, hassasiyet ya da diğer sorunlar yaşıyorsanız, vakit kaybetmeden diş hekiminize danışmalısınız. Profesyonel bir şekilde yapılan diş beyazlatma işlemi, dişlerinize herhangi bir zarar vermemelidir.

Diş beyazlatma işlemi öncesinde, diş hekiminizle görüşerek uygun tedavi seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Diş sağlığınızı ön planda tutarak, uzman tavsiyelerine uygun hareket etmelisiniz.

Diş Beyazlatma Kaç Seans Sürer?

Diş Beyazlatma Kaç Seans Sürer?

Diş beyazlatma işlemi genellikle 1 ila 3 seans arasında sürmektedir. Ancak bu süre kişinin diş rengi, istenen sonuç, kullanılan yöntem ve ürüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dişlerdeki lekelerin derecesine bağlı olarak daha fazla seans gerekebilir.

Profilaktik diş temizliği genellikle 1 seans sürerken, diğer beyazlatma yöntemleri 2 ila 3 seansta tamamlanabilir. Dişlerin doğal rengine, rengin ne kadar koyu olduğuna, lekelerin yoğunluğuna ve beyazlatma yöntemine bağlı olarak seans sayısı değişebilir.

Bazı diş beyazlatma yöntemleri evde uygulanabilen kitlerdir ve bu yöntemler genellikle 2 ila 4 hafta sürebilir. Diğer profesyonel yöntemler ise, klinik ortamda yapılan birkaç seansla sonuçlanabilir.

  • Profesyonel diş beyazlatma tedavisi, diş hekimlerinin kontrolünde uygulanan ve daha hızlı sonuç alınabilen bir yöntemdir. Bu seanslar genellikle 1 hafta ara ile yapılmaktadır.
Diş Beyazlatma YöntemiSeans Sayısı
Profilaktik Diş Temizliği1 seans
Lazer Beyazlatma2-3 seans
Evde Uygulanan Kitler2-4 hafta

Diş beyazlatma seansları arasındaki süre ise kişiden kişiye değişebilir. Bu süre içinde diş hekiminin önerdiği ürünleri kullanmak ve diş hijyenine dikkat etmek sonuçların daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Antalya Diş Beyazlatma Tedavisi

Antalya Diş Beyazlatma Tedavisi

Diş beyazlatma tedavisi, dişlerin doğal rengini açmak ve daha beyaz görünmelerini sağlamak amacıyla uygulanan bir estetik dental işlemdir. Bu tedavi, diş minesine zarar vermeyen özel beyazlatma jelleri veya lazer yöntemiyle gerçekleştirilebilir.

Diş beyazlatma tedavisi için farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunlar arasında evde kullanılan beyazlatıcı ajanlar, diş hekimi tarafından uygulanan ofis tipi beyazlatma, lazer beyazlatma ve ışıkla aktive edilen beyazlatma yöntemleri bulunmaktadır. Her bir yöntemin farklı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Diş beyazlatma tedavisi genellikle dişlere zarar vermez ancak yan etkileri olabileceğinden mutlaka uzman bir diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Diş minesine zarar vermemek adına uygun ürünlerin kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Diş beyazlatma seansları genellikle kişinin diş rengine ve isteğine göre değişiklik gösterebilir. Tipik olarak 1 ila 3 hafta sürebilir ve ihtiyaca göre 2 ila 6 seans arasında değişebilir.

Diş Beyazlatma ÇeşitleriFiyat Aralığı
Evinizde kullanabileceğiniz setler150 – 300 TL
Ofis tipi beyazlatma500 – 1000 TL
Lazer beyazlatma800 – 1500 TL

Leave a Comment